Аеропорт «Жуляни» покарали на 2 млн гривень за узгоджені дії

 -  9110


Антимонопольний комітет наклав штраф на КП «Міжнародний аеропорт« Київ »(Жуляни) ім. І. Сікорського »і компанію« Майстер-Авіа »за узгоджені антиконкурентні дії на ринку послуг з наземного обслуговування повітряних суден, пасажирів і багажу. За порушення норм антимонопольного-конкурентного законодавства Міжнародний аеропорт «Київ» (Жуляни) отримав штраф в розмірі 681 тис. Гривень, а «Майстер-Авіа» – 1,7 млн ​​гривень. Про це повідомили 368.media.

Використовуючи свій контроль над аеропортом «Київ», компанія «Майстер-Авіа» кілька років створювала умови для усунення конкурентів з ринку хендлінгових послуг на території аеропорту.

З ініціативи аеропорту «Київ» в 2011 році більшість договорів з суб’єктами авіаційної діяльності було переукладено з «Майстер-Авіа». Компанія припинила укладати генеральні угоди про співпрацю з Хендлінгова компаніями тільки в січні 2016 року. Як повідомили в аеропорту «Київ», на сьогоднішній день комунальне підприємство уклала 24 генеральних угоди, проте немає чинної угоди між «Майстер-Авіа» та іншими учасниками ринку послуг з наземного обслуговування.

На думку заступника генерального директора аеропорту «Київ» Наталії Кривцова підприємство не створювало для хендлінгових компаній будь-яких перешкод для входу в аеропорт. З цим не погодилися в «Транс-Аеро-Хендлінг». Компанія повідомила, що незважаючи на своєчасну і постійну оплату згідно з укладеним договором, їй створювали перешкоди, наприклад, вимикаючи світло при реєстрації пасажирів перед посадкою в літак.

Відзначається, що комітет продовжує досліджувати справу про можливе порушення конкурентного законодавства в період з березня 2015 по 2016 рік. На той час між МА «Київ» і «Майстер-Авіа» було розірвано генеральну угоду з 1 січня 2014 року, і укладена нова – від 2 березня 2015 року.

Представники «Майстер-Авіа» запевнили, що ініціатором укладення нової угоди виступило КП МА «Київ», в результаті чого сторони спільно і добровільно її підписали. Причиною стало також те, що положення старого угоди не відповідали новим пунктам для розвитку аеропорту.

9 рекомендовано
comments icon
0 notes
110 views
bookmark icon

Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 min