В Україні визнали незаконною діяльність колекторів

 -  21305


Українці, які є боржниками банків, ризикують зіткнутися з колекторськими компаніями, що використовують для вибивання боргів особисті візити, дзвінки з погрозами і смс-повідомлення. Про це повідомляє sud.ua.

Чому колектори в Україні перебувають поза законом і як убезпечити себе від їх нелегальних методів, розповів начальник Головного територіального управління юстиції в місті Києві Станіслав Куценко.

За його словами, найчастіше банки передають справу боржника колекторам, коли є велика сума заборгованості: «Якщо ви взяли невелику суму коштів, то банк, швидше за все, залишить собі ваша справа, і людина буде спілкуватися з банком в нормальному режимі, коли витримуються всі норми етики та моралі».

«Зазвичай проблемні кредити переуступають товариствам з обмеженою відповідальністю. У нас немає в законодавстві організаційно-правової форми «колекторська компанія». Це звичайна юридична компанія, яка має в переліку видів своєї діяльності консультування, надання юридичних послуг, яка просто практикує SMS, листи, продзвонив, особисті парафії. Вони виходять на Державну виконавчу службу, щоб спільними зусиллями йти і вибивати борги, але ми на це не йдемо, тому що колектори поза законом », – розповів представник Мін’юсту.

Куценко зазначив, що в Україні створено абсолютно новий інститут – приватні виконавці, які на рівні з державними виконавцями можуть вимагати повернення боргів. Приватні виконавці працюють в рамках закону, здають іспит, проходять співбесіду, отримують свідоцтво на заняття своєю діяльністю і можуть його позбутися в разі використання незаконних методів у своїй роботі.

«Треба чітко розрізняти державного виконавця, приватного виконавця і колектора. Якщо людина не представляється уповноваженою особою, не надає ніякого посвідчення, це, швидше за все, колектор, який навіть не має права зайти в ваше приміщення, а тим більше вимагати сплати боргу», – пояснив він.

У разі незаконних дій колекторів або їх спроб проникнути в приміщення, чиновник порадив звертатися в поліцію: «Треба записувати аудіо розмову, робити відео, як вони приходять і поводяться, робити скріншоти SMS, і все це додавати до заяви в правоохоронні органи. Треба довести справу до суду, щоб було проти колекторів судове рішення, що вони незаконно діють, порушують ваш особистий простір, докучають дзвінками, втручаються у ваше життя. Може бути відшкодування моральної шкоди, передбаченого законодавством України».

«Це може бути предметом позову про компенсацію моральної шкоди. Він законодавством України не визначено, можна визначити збиток як в 1 тис. грн, так і 100 тис. грн. І суд, з огляду на ваші аргументи, вирішує, скільки вам потрібно компенсувати як моральний збиток», – розповів Куценко.

За його словами, тільки Державна виконавча служба і приватні виконавці можуть стягувати борги, а діяльність колекторів має кваліфікуватися відповідно до адміністративного та кримінального кодексу.

21 рекомендовано
comments icon
0 notes
305 views
bookmark icon

Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 min