В Україні йде боротьба проти насильства. В силу вступив наказ МВС України

 -  20197


В силу вступив наказ МВС України “Про затвердження Порядку винесення уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України термінового забороненого приписи щодо кривдника”, який дає можливість виписувати термінові захисні приписи агресорам і обмежувати їх контакти з потерпілими, аж до виселення перших.

Про це повідомили informator.news.

Згідно з цим наказом, на місце конфлікту виїжджає поліція. Якщо правоохоронці фіксують факт насильства, вони повинні будуть опитати потерпілу сторону і оцінити ризики, які їй загрожують. До речі, нормативно-правовий акт, в якому буде розписана шкала ризиків, поки знаходиться на узгодженні в Міністерстві соціальної політики. І лише тільки після його прийняття поліцейські зможуть виписувати приписи кривдникам.

“Анкета буде складатися з питань, завдяки яким поліція зможе оцінити ступінь ризику. Наприклад, “Чи погрожували вам вбивством?”, “Чи зберігається вдома зброя?”. Після цього опитування на власний розсуд поліція може виписати припис і вручити його кривднику. Є три складові, які, згідно з документом, будуть заборонені агресору, серед них – перебування або проживання на одній території з потерпілим, заборона на наближення і заборона на спілкування. До речі, кривдник повинен буде покинути житлоплощу відразу ж, навіть якщо він є її законним власником. І це не порушення конституційного права власності, про який багато хто може говорити, а обмеження права використання житла. Дана система націлена на забезпечення права постраждалої сторони”, – пояснює Ганна Саєнко.

Після виселення агресор повинен буде протягом доби повідомити поліцію про своє місцезнаходження і не наближатися до потерпілого протягом 10 днів. За порушення захисного припису кривдникові загрожує адміністративна відповідальність, передбачена статтею 173-2 КУпАП, а саме штраф від 170 до 340 гривень. Правозахисниця вважає такі нововведення ефективними, оскільки вони захистять насильника від жертви, а також дадуть час постраждалій стороні знайти допомогу.

До речі, у агресора є можливість оскаржити термінове захисний припис – для цього він повинен буде звернутися в суд.

Згідно з наказом, незабаром поліцейські зможуть карати ґвалтівників виселенням, але, нагадаємо, лише тільки після прийняття НПА зі шкалою ризиків. До речі, варто уточнити, що ці нововведення не стосуватимуться неповнолітніх, навіть якщо вони вчинили акт насильства, оскільки це буде розцінюватися як факт порушення прав дитини.

20 рекомендовано
comments icon
0 notes
197 views
bookmark icon

Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 min