Зміни, в сфері авторського права, які прийняла Рада

 -  9185


246 депутати у Раді проголосували за документ №7466 “Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав”. У другому читанні парламент підтримав законопроект, передає кореспондент РБК-Україна.

Перо це повідомили на rbc.ua.

“Проект акта розроблено з метою реформування системи колективного управління майновими правами суб’єктів авторського права і суміжних прав та запобігання незаконній діяльності організацій колективного управління”, – пишуть у пояснювальній записці.

До прийняття документа, незважаючи на часткове регулювання законом “Про авторське право і суміжні права” діяльності організацій колективного управління (статті 48, 49), уповноважених організацій колективного управління (стаття 43), взагалі не були визначені чинними нормативно-правовими актами такі адмінпослуги як:

  • видача, переоформлення, анулювання свідоцтва про облік організації колективного управління;
  • видача, переоформлення, анулювання свідоцтва про визначення організації колективного управління уповноваженою організацією.

В документі визначається процедура акредитації організацій колективного управління. Так, зараз в Україні здійснюють діяльність 19 організацій колективного управління (ОКУ), які збирають, розподіляють і виплачують винагороду за використання об’єктів авторського права і суміжних прав (музичних творів, фонограм, відеограм і т.д.).

По 2016 ними було зібрано близько 80 млн грн. Існує правова прогалина в регулюванні їх діяльності. Міністерством економічного розвитку і торгівлі України закріплено повноваження щодо забезпечення ведення обліку організацій колективного управління, визначення уповноважених організації колективного управління, здійснення нагляду за їх діяльністю. Однак на практиці реалізація цих повноважень неможлива. Тому існує необхідність визначення в законі заходів контролю за діяльністю організацій колективного управління.

9 рекомендовано
comments icon
0 notes
185 views
bookmark icon

Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 min