З нового року в Україні замість декрету пропонують наймати нянь

 -  5105


Кабінет міністрів з 1 січня 2019 року введе ще одну послугу – муніципальну няню для дитини, що це означає і яку суму виділять батькам.  

У травні 2018 року прем’єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні Кабінету міністрів анонсував нову традицію для підтримки народжуваності в країні.

“Тепер кожна сім’я, де народився малюк, буде отримувати від держави спеціальний бебі-бокс. Він зібраний з любов’ю, щоб на перших етапах життя у мами, в сім’ї було все необхідне, щоб доглядати за дитиною. Це буде бокс з якісним наповненням”, – сказав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Також прем’єр-міністр повідомив, що вже з 1 січня 2019 року, кожна сім’я буде отримувати 1500 гривень для того, щоб найняти няню для дитини.

“Коли мама народжує, особливо коли мама працює, треба думати про те, як потрібно працювати. Тут потрібно думати в ці перші місяці і роки, як підтримати маму. Дати можливість найняти няню. Щоб доглядати за дитиною, а самій іти працювати. Ми приймаємо рішення … Спільно з органами місцевого самоврядування в тих пропорціях, як сьогодні зараховується податок на доходи фізичних осіб, я думаю, це буде справедливо, і вводимо таке поняття, як муніципальна няня. це знайде своє відображення в бюджеті на 2019 рік. Ми будемо вам компенсувати – це приблизно 1500 гривень щомісяця “, – повідомив В.Гройсман.

Багатьох українців дуже зачепило таке нововведення. У соціальних мережах з’явилася маса обурених коментарів.

По-перше: батьки, які вже отримали “пакет малюка” здивовані складом коробки, тому що підгузники і одяг в коробці для зовсім маленьких – поки все це довезуть, половина речей вже не знадобиться. “Вони всі одного розміру. Краще різного”, – говорить одна.

По-друге: на таку смішну суму – 1500 гривень неможливо найняти няню. Користувачі пишуть, що в перші дні життя дитина вкрай потребує опіки матері. «А якщо у матері двоє, троє маленьких діток до трьох років. Навіть з однією дитиною жодна няня не буде сидіти за такі копійки.» – пише інша.

За матеріалами telegraf.com.ua.

5 рекомендовано
comments icon
0 notes
105 views
bookmark icon

Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 min