Новий законопроект: Штраф за затримку зарплат працівникам

 -  11127


У Мінсоцполітики розробили законопроект, згідно з яким у разі затримки зарплати понад 15 днів роботодавець буде зобов’язаний платити працівникові пеню. Про це стало відомо з повідомлення прес-служби Мінсоцполітики.

У заяві зазначено, що проект закону був розроблений в директораті норм і стандартів гідної праці при міністерстві. Мета законопроекту – посилити захист прав працівників, що стосуються своєчасної виплати заробітної плати.

Проект закону передбачає, що в разі затримки зарплати терміном понад 15 днів роботодавець буде зобов’язаний виплачувати працівникові пеню в розмірі облікової ставки Національного банку України. Також в разі невиплати заробітної плати більше 15 днів працівник згідно із законом отримає право тимчасово припинити виконання роботи.

У разі ж відкриття справи про банкрутство роботодавця або звільнення працівника напередодні порушення відповідної справи, згідно із законопроектом працівник отримає компенсацію в розмірі трьох середньомісячних зарплат (по останні 12 місяців).

Автори проекту закону висловили впевненість, що прийняття законопроекту сприятиме забезпеченню конституційних гарантій права працівників на отримання оплати праці. Законопроект також спрямований на впровадження норм частини ІІІ Конвенції Міжнародної організації праці №173 «Про захист вимог працівників у разі неплатоспроможності роботодавця». В даний момент законопроект ще проходить узгодження з органами виконавчої влади.

За матеріалами sud.ua.

11 рекомендовано
comments icon
0 notes
127 views
bookmark icon

Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 min