Перехід на зимові шини та введення нових штрафів для водіїв

 -  16190


З першим снігом на українських дорогах щороку сотні автомобілів потрапляють в ДТП. Головна причина цього – не на часі перехід на зимові шини. Єдиним важелем впливу на настільки несерйозне ставлення до безпеки можуть бути лише великі штрафи.

За одну тільки середу, 14 листопада, на дорогах країни сталося близько тисячі ДТП. Хоч синоптики і попереджали про перший сніг, але водії все ж виїхали на вулиці на літній гумі. Як пише Міністр інфраструктури України Володимир Омелян, таких автолюбителів було приблизно 30%. Результат – тільки в Києві сталося 498 аварій.

«За добу понад тисячу ДТП по всій країні. З них тільки в Києві – 498. 30% водіїв не змінили літню гуму на зимову. Лише 46% були пристебнуті. В цілому ременями безпеки користується не більше 23% громадян, згідно з останніми соцопитуваннями “, – стверджує міністр.

Як не дивно, пункт про зміну шин на зимові та літні не прописаний в ПДД. У пункті 31 “Технічний стан транспортних засобів та їх обладнання” перехід на зимові шини вказаний лише як рекомендація. Змінити таку ситуацію може законодавство. Нововведення в українські закони повинні прийняти у Верховній Раді. Правда, поки народні депутати з цією ідеєю не поспішають.

“У парламенті конкретних ініціатив немає поки, але ходить багато розмов, щоб взимку переходили на зимові шини, влітку на літні, або на всесезонні. У Європі давним давно такі правила, будеш взимку їхати на літній шині – тебе зупинить поліція і оштрафує. На превеликий жаль, у нас аж ніяк не кожен зможе купувати комплекти шин кожен раз “, – розповів член транспортного комітету, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Давид Макар’ян.

І правда, зміна шин справа не дешева. В середньому вартість комплекту для легкового автомобіля варіюється в межах 4 тисяч гривень. Якщо мова йде про кросовер, суми можуть бути в рази більше. У цьому контексті важливим є і розмір штрафу, а також реальна користь від контролю за авто без сезонної гуми. Як вважає Автоюрист Володимир Луньов, перевірити авто буде дуже складно.

«Потрібно розуміти, які авто їдуть на літній, а які на зимовій гумі. Доведеться зупиняти і перевіряти вже на місці. Як варіант, можуть влаштувати перевірки на трасах при в’їзді та виїзді в місто, щоб не створювати пробки », – вважає експерт.

За матеріалами mhub.top.

16 рекомендовано
comments icon
0 notes
190 views
bookmark icon

Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 min