Скоро в аптеках України продаж ліків тільки по рецепту

 -  7103


В проекті правок до Закону «Про лікарські засоби», який нардепи зареєстрували в Раді минулого тижня йдеться про те, що в Україні скоро поменшає кількість аптек, а ліки відпускатимуть лише за рецептом. Про це повідомили infa.ua.

Якщо закон ухвалять, то в україні скасують аптечні мережі: окремим підприємцям дозволять тримати одну єдину аптеку, а компаніям – не більше чотирьох і лише в рамках однієї області. Всього вісім аптек дадуть відкрити фірмам тільки в тому випадку, якщо вони займаються виробництвом ліків. При цьому засновників у фірми-аптеки повинно бути не менше трьох, і у них не повинно бути інших аптек. Якщо підприємець захоче відкрити свою аптеку, він повинен мати освіту магістра за спеціальністю «Фармація», а продавати пігулки можна буде лише дипломованим провізорам.

Відповідно до запропонованих норм, ліки дозволять продавати лише в аптеках і аптечних пунктах. Причому не на кожному розі – аптеки можна буде відкривати не ближче ніж півкілометра одна від одної.

Представлені ж норми нібито покликані перемогти монополізм і недобросовісну конкуренцію.  Автори документа вважають, що сьогодні аптечні мережі підвищують ціни на ліки, користуючись своїм домінуючим становищем на ринку. Співавтор законопроекту, нардеп Олег Мусій, заявляє, що закон повинен захистити і вітчизняних виробників медпрепаратів – тільки виробник зможе тримати більше аптек, ніж у інших. В закон можуть додати і норму, яка зробить обов’язковою продаж більшості ліків за рецептом лікаря. На його думку, «це викорінить самолікування, яке часто шкодить здоров’ю українців».

«У свою чергу, наші пацієнти отримають можливість купувати більш доступні українські ліки і не менш якісні – адже майже всі українські виробники мають сертифікати, що відповідають європейським нормам», – говорить Мусій.

Водночас в Асоціації міжнародних фармвиробників закон хвалять.

«Ми поділяємо думку авторів закону про необхідність забезпечити конкурентне середовище на фармринку і вважаємо потрібними положення, спрямовані на поліпшення профрівня фахівців в даній сфері», – заявили в компанії.

В Асоціації також говорять, що запропоновані правки відповідають нормам ЄС: там також забезпечують конкуренцію між аптеками шляхом встановлення певної відстані між торговими точками та їхньою  максимальною кількістю в одного засновника.

Лікарі критукують законопроект.

«Якщо закон дійсно зобов’яже брати у лікаря рецепт навіть на просте знеболювальне або льодяники від кашлю, це напевно змусить народ набагато частіше приходити в лікарні, створить черги і ажіотаж», – каже столичний терапевт Наталія Страх.

7 рекомендовано
comments icon
0 notes
103 views
bookmark icon

Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 min