Україну заполонили фальшиві гроші

 -  5157


В Україні величезними партіями завозять фальшиву валюту. Такими грошима не тільки розплачуються за товар, але ще видають «чорну» зарплату і платять хабарі. В цілому, п’ята частина тіньових коштів країни – це підроблені купюри. Найчастіше підробляють гривні великих номіналів – 200 і 500 купюри, на другому місці – долари, але є євро і навіть англійські фунти. Варто зазначити, що підробки зараз настільки якісні, що навіть експерт не завжди може їх відрізнити.

В даний час в Україні в обороті як фальшиві гривні (в основному номіналом 200 і 500 грн), так і фальшиві долари, євро і англійські фунти. За словами фінансового експерта Василя Невмержицького, найбільше, звичайно, підробляють українську валюту.

«Підробити купюри номіналом 5, 10, 20 і навіть 50 грн немає ніякого сенсу. Інфляція і девальвація зробили свою справу. Я якось поцікавився в одному столичному супермаркеті, який у них середній чек в день. Виявилося 780-800 грн. Навіть якщо ви заглянете в гаманець до людини, який розплачується на касі в магазині, то побачите, що в основному люди з собою вже носять купюру в 200, 500 грн. Дрібних мало », – розповів Невмержицький.

Фальшиві гроші завозять в Україну різними шляхами. Так, великі поставки часто потрапляють з третіх країн, причому виготовляють їх промисловим способом. В основному до нас приходять фальшивки для внутрішнього вживання. Іноді невеликі партії фальшивки надходять в Україну і поштою, про що свідчать відкриті справи в Реєстрі судових рішень. Звичайно, не перевелися у нас і ті, хто виготовляє фальшивки кустарним способом.

Також останнім часом стали з’являтися і фейкові обмінники. «Вони відкриваються буквально на один день, збувають підробку і зникають», – говорить Кущ.

За матеріалами mhub.top.

5 рекомендовано
comments icon
0 notes
157 views
bookmark icon

Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 min