Членам сімей заробітчан ускладнять отримання пільг

 -  71117


Мінсоцполітики готує скорочення кількості одержувачів субсидій за рахунок тих, хто працює за кордоном, але офіційно числиться в Україні безробітним. Про це заявив міністр соцполітики Андрій Рева, запропонувавши ввести обов’язкове декларування доходів для заробітчан. Поки членам сімей заробітчан в Україні пропонують при подачі заявки на субсидію добровільно повідомити про отримані з-за кордону доходи. А в разі їх приховування загрожують посилити перевірки таких претендентів на держдопомогу.  Про це повідомили segodnya.ua.

Експерти підтримують ініціативу влади, але не очікують в найближчі місяці масової “здачі” з боку тих, хто звик приховувати доходи і економити за рахунок держави.

Чесно. Як роз’яснив Рева, головна причина ініціативи міністерства в тому, що в держбюджеті вже не вистачає грошей на субсидії та інші види держдопомоги (особам з інвалідністю, сиротам, одиноким матерям), які отримують 44% сімей (більше 5 млн). За словами Реви, заробітчани офіційно пересилають додому щорічно $ 6,5 млрд, або 182 млрд грн, що втричі більше, ніж закладено в держбюджеті на виплату субсидій.

“Люди, які працюють в Україні, платять податок на доходи фізосіб, платять єдиний соціальний внесок. І, як правило, вони не можуть претендувати на субсидії, тому що працюють” по-білому “, – сказав Рева. – Заробітчани платять податки в країні перебування і не претендують на субсидії. Але субсидії хочуть отримувати члени їх сімей, які проживають в Україні. Вони зобов’язані декларувати всі свої доходи: як тут, так і отримані з-за кордону. Станом на 1 липня ці кошти в деклараціях наших субсидіантів не були зазначені. Тому ми провели і проводимо перевірки, щоб з’ясувати, хто приховує д ходи “.

Рева підкреслив, що якщо із заробітків за кордоном сплачені податки, то в Україні ці доходи повторно обкладатися не будуть. У той же час, як розповіли наші заробітчани в Польщі, вони все частіше пересилають гроші додому готівкою – за допомогою друзів і колег.

“Не хочу зайвий раз” світити “зароблене і економлю на доставці. Якщо через банк – беруть до 3%”, – поділився з нами будівельник Андрій С. – Головне, щоб сума не перевищувала дозволену до ввезення “.

Президент Украналітцентра Олександр Охрименко стверджує, що грошей, які надійшли від заробітчан, ще більше:

“За офіційними даними НБУ, за 10 місяців 2018 р перераховано в Україну $ 10 млрд, ще близько $ 5 млрд потрапило в країну в кишенях кур’єрів. Саме ця валюта збільшує число субсидіантів на третину, так як офіційні переклади з-за кордону приховати складно і, як правило, їх одержувачі на держдопомогу в оплаті “комуналки” не претендують. Ініціативу Мінсоцполітики варто підтримати, це знизить витрати держбюджету “.

Економісти відзначають, що українські заробітчани вносять все більший внесок в економіку країни, але це “внесок проїдання”. Охріменко каже, що валюта, зароблена цими людьми за кордоном, обмінюється в наших банках на долари, які потім надходять на міжбанківський ринок, зміцнюючи гривню.

“Також розвивається роздрібна торгівля, люди все більше купують як продукти, так і побутову техніку, їздять на відпочинок, будують будинки – мається на увазі індивідуальне будівництво, – аналізує Охріменко. – У підсумку зростає ВВП України, але і інфляція теж прискорюється через зростання споживання “.

Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин не згоден, що гроші заробітчан йдуть на користь:

“За даними Мінсоцполітики, за кордоном постійно працюють понад 3 млн українців. В основному це молодь, більшість трудиться офіційно, платять там податки, заробляють собі на пенсії. А їх старі батьки отримують пенсії і субсидії тут за рахунок тих, хто не поїхав. Чи не варто радіти і зростання споживання, так як купують імпортні промтовари, тобто ми підтримуємо закордонних виробників”.

7 рекомендовано
comments icon 1 коментар
1 notes
117 views
bookmark icon

Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

10 min