Нові зміни в медицині: Чого українцям чекати від медреформи в 2019 році?

 -  11272


Для українців в 2019 році послуги медицини знову зміняться. Міністерство охорони здоров’я України підрахує, скільки коштує кожна послуга в лікарні, і за цими тарифами фінансуватиме медустанови.

Безкоштовні пологи. У МОЗ обіцяють, що ніяких грошей “в кишеню” лікаря більше не буде. За кожну породіллю Національна служба буде перераховувати в пологовий будинок гроші.

“Пологи і спостереження за вагітністю будуть безкоштовними в 2019 році і в подальшому. Держава покриє на 100% вартість цих послуг”, – зазначили у відомстві.

“Швидка” “літати”. “Швидку” допомогу розділять на екстрену, коли потрібна термінова госпіталізація, і невідкладну – вона буде виїжджати, коли загрози для життя людини немає, але є загроза для здоров’я: загострюється хронічна хвороба, підвищилася температура або тиск.

Реформування екстреної медичної допомоги розраховано на 5 років – з 2018 по 2022 рік. Її головним підсумком має стати зменшення смертності пацієнтів, так як карети швидкої будуть на місці через 4-8 хвилин після виклику, а не 10-20 хвилин, як зараз.

Безкоштовна діагностика. Щоб зробити будь-який аналіз або діагностику, обов’язково треба буде мати напрямок сімейного лікаря. Тільки по ньому можна безкоштовно пройти рентген, УЗД, мамографію, ехокардіографію серця і інші аналізи і діагностичні процедури.

Електронна картка пацієнта. У неї лікарі вноситимуть всі дані про здоров’я людини і призначати лікування. Так, лікарям не доведеться довго вивчати записи своїх колег, вони відразу зможуть отримати потрібну інформацію.

На думку експертів, для успіху медичної реформи в Україні вирішальними стануть 2019 і 2020 роки. Очікується, що на цьому етапі реформа зустріне сильний опір з боку медпрацівників.

За матеріалами t.topfacts.top.

11 рекомендовано
comments icon
0 notes
272 views
bookmark icon

Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 min