Як знищують робочі місця в депресивних регіонах України
Як відомо, головна запорука економічно успішної країни — розвинутий конкурентноспроможний малий та середній бізнес. Здавалось, держава мала б підтримувати їх, створювати комфортні умови для зростання та розвитку, таким чином стимулюючи підприємницьку діяльність, яка б закріплювала населення на економічно слабких територіях і створювала б нові робочі місця.
Особливо актуальні ці питання для відсталих та депресивних районів, сіл, де кризові явища тільки накопичуються.
Яскравий приклад:
Приватне підприємство «Надрапласт» інвестувало значні кошти у виробництво будівельних матеріалів, орендувало у фізичної особи завод з виробництва цегли, після проходження всіх необхідних процедур та оплати значної суми коштів, отримало від державної служби геології та надр спеціальний дозвіл на користування надрами «Видобування суглинків, придатних для виробництва цегли».
Родовище знаходиться на території села Вікнини на Хмельниччині, в Білогірському районі. Слід зазначити, що цей регіон депресивний та вирізняється низьким рівнем розвитку соціальної інфраструктури, дефіцитом робочих місць, відповідно низькими прибутками, і низькою купівельною спроможністю у населення. І це далеко не повний перелік проблем.
Але розпочати діяльність не довелось, поки підприємство готувало необхідний пакет документів для введення родовища в експлуатацію, стало відомо про факт припинення Державною службою геології та надр України користування надрами ПП «Надрапласт», шляхом анулювання спеціального дозволу на їх використання.
На запит в Державну службу Геології та надр України підприємству було повідомлено, що був складений Акт про недопущення до перевірки, який і став підставою для прийняття Держгеонадр рішення про зупинення дії спеціального дозволу.
Однак ПП «НАДРАПЛАСТ» не було відомо про проведення перевірки, посадові особи не отримували повідомлень на перевірку чи будь-яких інших документів від Держгеонадр, такі обставини свідчать про необ’єктивність складання такого Акту та його передчасні висновки.
Підприємство не може зрозуміти підстав для таких радикальних рішень дій служби. Адже фактично ПП «Надрапласт» не одержувало повідомлення та направлення на проведення планової перевірки та відповідно, з об’єктивних причин ніяким чином не могло їх виконати, прийняти до уваги та відповісти на них. ПП « НАДРАПЛАСТ» єдине діюче підприємство в населеному пункті і його закриття залишить без роботи біля 30 чоловік з навколишніх сіл.
За останні роки в самій Держслужбі геології та надр, окрім імені керівника, на жаль, фактично нічого не змінилося. Принципи роботи й підходи до підприємств залишилися колишніми, як, утім, і принципи тиску. Цей державний орган залишається одним з найбільш закритих, корумпованих і непрозорих у своїх рішеннях.
Кожна відібрана у бізнесу копійка відбивається втратою чергових робочих місць. І хай громадяни потім не запитують, чому вони мусять їхати по світах шукати робочі місця. Тому, що держава щоденно і постійно відбирає копійку за копійкою у бізнесу під різними, нібито благовидними, приводами.
Бізнес готовий розвиватися та збільшувати обсяги діяльності, покращуючи тим самим добробут громадян та держави, надавати робочі місця та сплачувати податки. Завдання держави – створити для цього сприятливі та справедливі умови, або хоча б не заважати.
Як заявляє прем’єр міністр України Володимир Гройсман, держава по копійці затягує інвестиції в Україну, а нечисті на руку ділки з контролюючого органу всі ці ініціативи рубають на корені. Правоохоронні органи України повинні вивчити правомірність анулювання спецдозволу в депресивному регіоні і винні мають понести заслужене покарання.