“Влада повільно реагує на екологічну ситуацію в Києві” – екс-головний державний інспектор
Після підпалів в Чорнобильській зоні і Житомирській області Київ очолив антирейтинг і став одним із найбільш забруднених міст світу. Зараз Київ не придатний для проживання. Рівень радіації значно збільшився.
Сьогодні – 18 квітня дозиметр в деяких місцях Києва, наприклад в районі автовокзалу, показував біля 0,045 мР/год. Індекс забруднення в останні дні тримався максимальної позначки – 380 при нормі 50.
Через неоперативний державний і екологічний контроль, бездіяльність Державної екологічної інспекції України, а також урізання її функцій, наші ліси знищують, зростає кількість несанкціонованих сміттєзвалищ, підпали очерету і сухої трави і таке інше. На тлі пандемії коронавірусу, в Україні на цю проблему влада не реагує.
Держава має відновити функції контролюючих органів і законом затвердити відповідальність порушників за нанесення шкоди навколишньому середовищу. Відповідальність має бути не нижча чим в країнах ЄС.
Наприклад, за спалювання трави, знищення зелених насаджень, їзди по клумбах, газонах 50-1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Або виправні роботи – обов’язково для тих, хто не може заплатити. Також потрібно ввести кримінальну відповідальність для злісних порушників.
Анатолій Артемчук, екс-головний державний інспектор, начальник ДЕІ Київської області