В лікарнях України волонтери організували навчання для дітей

 -  13278


З 2019 року діти, які довгий час лежать в українських лікарнях, зможуть навчатися прямо в стаціонарі. Лікарні розпочинають співпрацю зі школами. Тепер керівництво медустанов зобов’язане надати приміщення для уроків. До сих пір навчанням в лікарнях займалися тільки волонтери.

Восьмирічна Анна вперше за два роки прийшла на урок математики. Сьогодні вона повторює числа до десяти і освоює рівняння. До цього їй більше року доводилося спілкуватися з учителями час від часу і тільки по скайпу.

Ані діагностували гостру лейкемію. Рік вона лікується в дитячій лікарні в Києві.

“Хочеться, щоб дитина ходила в школу. Тому що вже забули все. А в палатах вони не дуже-то і хочуть вчитися. Вередують. А так знають, що треба йти в школу, треба вчитися”, – розповідає мати Ані Галина Цьока.

“Школа супергероїв” – так називається школа при лікарні – дала Ані і іншим дітям можливість продовжити навчання.

“Коли ти сюди заходиш, ти не повинен відчувати себе ні в школі, ні в лікарні. Це простір, портал, який тебе може перенести в будь-яку точку світу через знання, через книги”, – пояснює ідею проекту авторка “Школи супергероїв” Євгенія Смирнова .

Євгенія Смирнова каже, що на власному досвіді знає, як це – жити по лікарнях і не мати можливості вчитися.

“Я в дитинстві дуже багато лежала в лікарні, кожні півроку. Я дуже добре пам’ятаю те відчуття, коли ти маленький потрапляєш до лікарні. Коли ти не дуже добре себе почуваєш, і ніхто не може пояснити тобі, чому ти тут”, – розповідає вона.

Якщо раніше дітей, які перебувають на лікуванні в лікарні, запрошували прийти в школу, то зараз вони самі йдуть на заняття, радіє Євгенія.

“Ми ще не повністю зробили все, про що мріяли. Тому що у нас ще немає електрокара, який нам дуже потрібен. Щоб довозити дітей з відділення, коли не дуже гарна погода”, – ділиться вона.

Вчителі викладають теж на волонтерських засадах. Олена Киркевич однією з перших прийшла в “Школу супергероїв”. Раз на тиждень вона вчить дітей математики, а старшокласників готує до держіспитів.

“Складно, коли є діти з третього класу і з шостого. Зрозуміло, що знання у них абсолютно різні, зрозуміло, що треба, щоб було цікаво всім дітям. Я намагаюся підбирати матеріал таким чином, щоб ті, хто доросліші, повторили основне, що їм треба. А для малюків може бути це абсолютно нове “, – розповідає вчителька.

У міністерстві освіти України ініціативу Євгенії Смирнової підтримують: в листопаді 2018 року створили план дистанційного навчання дітей, які перебувають на стаціонарі в мед установах. З нового навчального року планують налагодити навчання в стінах лікарень. Кажуть: раніше до них по цій темі не зверталися.

За матеріалами currenttime.tv.

13 рекомендовано
comments icon
0 notes
278 views
bookmark icon

Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 min