В Україну приїде міністр енергетики з США

 -  14501


Глава міністерства енергетики США Рік Перрі відвідає Україну, Польщу, Угорщину і Чехію на наступному тижні. Він обговорить з чиновниками питання ядерної енергетики, кібербезпеки, а також експорту вугілля і скрапленого природного газу.

 Міністр енергетики Сполучених Штатів Рік Перрі відвідає Україну наступного тижня (5-11 листопада), повідомляє агентство Reuters з посиланням на прес-реліз міненерго США.

Крім України Перрі здійснить візити до Польщі, Угорщини та Чехії. За даними агентства, адміністрація президента США Дональда Трампа шукає шляхи, щоб запропонувати країнам “альтернативи покупці вугілля і газу з Росії”.

Зокрема, глава міненерго США обговорить з чиновниками питання ядерної енергетики, кібербезпеки, а також експорту вугілля і скрапленого природного газу.

Агентство відзначає, що США намагаються знайти іноземні ринки для вугілля, так як внутрішнє споживання знизилося до найнижчого рівня з 1983 року через закриття вугільних електростанцій. Інформації про візит Перрі в Україні на сайті міненерго США на момент публікації не було.

У липні 2017 року одна з найбільших енергогенеруючих компаній України “Центренерго” підписала з американською компанією Xcoal Energy & Resources контракт на поставку 700 тис. Тонн вугілля антрацитної групи до кінця року.

У жовтні 2018 року польська державна компанія PGNiG уклала два довгострокових угоди на поставку зрідженого природного газу з американськими Venture Global Calcasieu Pass і Venture Global Plaquemines LNG. Згідно з контрактом, американці протягом 20 років щорічно постачатимуть до Польщі по 1 млн т скрапленого газу, газ буде оплачуватися покупцем в порту відвантаження.

 Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецкій заявив, що контракт з російським “Газпромом” став би для країни “газовими кайданами”, а угода з США підвищило конкурентоспроможність польського газового сектора.

За матеріалами gordonua.com.

14 рекомендовано
comments icon
0 notes
501 views
bookmark icon

Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

<1 min