В Україні вступив в силу закон для боржників аліментів

 -  7185


Відтепер в Україні діє закон щодо вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів, що передбачає санкції.

Для боржників будуть вводити обмеження, які діятимуть до повного погашення боргу неплатником перед своєю дитиною. Міністр юстиції України Павло Петренко нещодавно розповів, що з початку року почне діяти спрощена процедура заборони виїзду за кордон для тих батьків, які понад 6 місяців сукупно не сплачують аліменти своїй дитині.

Також введена друга новація – обмеження у праві користуванням транспортними засобами для батьків, які ухиляються від сплати аліментів понад 6 місяців, у праві полювання, використання зброї.

Петренко повідомив: «Починає працювати автоматизований обмін інформацією між Міністерством юстиції і Міністерством внутрішніх справ, за яким боржники, які понад 6 місяців сукупно не сплачують аліменти, будуть позбавлятися права керувати транспортним засобом, права носіння зброї, полювання на період, поки вони не погасять заборгованість перед дитиною».

Окрім цього, після набрання чинності закону, державний виконавець отримує право складати протокол і направляти його до суду для застосування до боржника адмінвідповідальності у вигляді суспільно-корисних робіт.

Також серед новацій є норма, за якою той з батьків, хто ухиляється від сплати аліментів, втрачає на цей період право на згоду іншого з батьків на виїзд дитини за кордон на навчання, лікування чи відпочинок.

7 рекомендовано
comments icon
0 notes
185 views
bookmark icon

Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 min