В Україні поновлюють держзамовлення на підготовку епідеміологів

 -  254329


Міністерство охорони здоров’я з наступного року відновить державне замовлення на підготовку медичними вищими навчальними закладами лікарів за спеціальностями епідеміологи, вірусологи та бактеріологи.

Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час години запитань до уряду в парламенті в п’ятницю, 4 вересня, коментуючи відсутність держзамовлення на ці спеціальності з 2014 року, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«За останні 4-5 років вирішили, що нам вони (епідеміологи, вірусологи та бактеріологи – ред.) взагалі не потрібні, і медико-профілактичні факультети, які були в наших університетах, просто були знищені, закриті… Відновлення державного замовлення, відновлення підготовки (відповідних – ред.) фахівців і їх навчання на медико-профілактичних факультетах – це ми вже плануємо запустити з наступного року», – сказав Степанов.

У цьому контексті міністр поінформував про створення ним ради ректорів, до якої увійшли ректори усіх 17 ректорів вищих навчальних закладів, підпорядкованих МОЗ, де узгоджуються ці питання.

Степанов також повідомив, що для вирішення питання дефіциту лікарів цих спеціальностей МОЗ наразі розпочало перенавчання фахівців інших спеціальностей, зокрема, лікарів-фтізіатрів. Окрім того, міністерство проводить роботу в медичних університетах з випускниками факультету медицини, щоб вони йшли у епідеміологи та вірусологи, повідомив міністр.

Як повідомлялося, раніше Степанов заявляв, що заробітна плата лікаря в Україні повинна стартувати від 20-25 тисяч гривень. На його думку, збільшення зарплати лікарям на близько 3,5 тисяч гривень, передбачене з 1 вересня поточного року, – недостатнє, і є лише першим кроком.

25 рекомендовано
comments icon 4 коментарів
4 notes
329 views
bookmark icon

Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

<1 min