Е-рішення: підтримка підприємців, сервіси для вчителів та боротьби з коронавірусом

 -  571453


Державні службовці та прогресивні підприємці в самоізоляції знаходять можливості для роботи. З’являються нові платформи для ведення навчального процесу та інформування про державні сервіси, суспільство перейшло у діджитал та готове сприймати більше оцифрованої інформації, а далекі від ІТ технологій компанії мають еволюціонувати або банкрутувати.

Портал та чат для підтримки бізнесу під час епідемії Covid19

Власникам бізнесу, у яких виникають питання Міністерство цифрової трансформації України запустило чат підтримки у Telegram та Viber. 

Офіс розвитку малого та середнього підприємництва відкрив інформаційний портал для підтримки бізнесу під час епідемії Covid19. Там можна знайти інформацію щодо обмеження для підприємницької діяльності, заходи державної підтримки підприємців, інструкції щодо відкриття та розвитку бізнесу.

Інспекційний портал з базою даних перевірок

Офіс ефективного регулювання (BRDO) у співпраці з державними органами, розробили Інспекційний портал inspections.gov.ua — е-сервіс, який робить прозорою та публічною діяльність контролюючих органів. Завдяки ньому, підприємці можуть дізнатися, хто, коли і що перевірятиме на їхньому підприємстві протягом року. Інспекційний портал збирає абсолютно всі дані в єдину, зручну для використання, як контролюючих органів, так і підприємців базу. 

Освітні сервіси та освітній серіал «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів»

Карантин став несподіванкою для українських вчителів, тому команда Міністерства цифрової трансформації підготувала добірку сервісів для дистанційного навчання. У колекцію увійшли інструменти для підготовки до ЗНО, ресурси для створення презентацій, відкриті ресурси з електронними підручниками та розробками уроків. 

Також Мінцифра запропонувала переглянути всім вчителям освітній серіал «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів». Презентований 23 березня, серіал розрахований на вчителів-новачків та складається із 6 серій за участі педагогів та експертів, які користуються різними сервісами дистанційного навчання. Йтиметься про алгоритми та комунікацію вчителів і учнів на період дистанційного навчання, а також набір сервісів і специфіку їх використання, наприклад: Google Classroom, Microsoft Teams, Cisco Webex, Zoom, Class Dojo, Classtime, Viber, та інші. Всі серії доступні безкоштовно для перегляду на YouTube каналі Е-сервісу “Дія”.

Мобільний додаток для контролю за дотриманням карантину 

У нещодавньому інтерв’ю для ЕП міністр цифрової трансформації розповів, що команда  Мінцифри бере участь у розробці мобільного додатку для протидії поширення коронавірусу. Функції додатку можуть бути частиною вже розробленого e-сервісу державних послуг “Дія”.

Йдеться про обов’язковий контроль для хворих і добровільну самоізоляцію через зняття в випадковий період часу геолокації і FaceID. У міністерстві впевнені, що це допоможе зупинити поширення вірусу. 

Наступним кроком стане реалізація моніторингу можливого контакту з хворим — ідея полягає у застосуванні широкої мережі QR-кодів в магазинах, таксі та інших громадських місцях. Відскановані коди допоможуть попередити можливий контакт з хворим на COVID-19. Також через додаток хворі зможуть замовляти продукти і ліки онлайн та повідомляти про стан здоров’я.

57 рекомендовано
comments icon 1 коментар
1 notes
453 views
bookmark icon

Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

<1 min