Огляд змін у законах: що нового?

 -  5148


Пеня за борги перед комунальниками не може нараховуватися до укладення нових договорів

З 1 травня діє Закон «Про житлово-комунальні послуги» згідно з яким боржникам ЖК послуг має нараховуватись пеня 0,01% суми боргу за кожен день прострочення.
Мінрегіон роз’яснив, що це положення діє за умови укладення нових договорів про надання комунальних послуг. Тобто якщо ви не переукладали договір зі своїм ЖКП, пеня не нараховується. Однак новий договір доведеться укласти до 1 травня 2020 року. Такі договори укладаються відповідно до типових форм.

Штрафів за порушення строку розмитнення авто поки що не буде

Законом № 8371-VIII перенесено запровадження штрафів за прострочення перебування в Україні автомобілів з іноземною реєстрацією. Строк розмитнення авто становить 270 днів замість 180.

Зробити ID картку доведеться всім, кому ще не виповнилось 45

У Верховній Раді запропонували закінчення строку дії паспортів у формі книжечки.

Паспорт-книжечка діятиме:

  • для осіб 16 – 25 років – до 25-річного віку.
  • для осіб 25 – 45 років – до 45-річного віку за умови вклеєння нового фото на 25 років, або фото вклеєно під час оформлення паспорта.
  • від 45 років – безстроково за умови вклеєння фото.

Також до паспорта депутати пропонують вносити відомості про групу крові і резус-фактор, згодуЗробити ID картку доведеться всім, кому ще не виповнилось 45 або незгоду на посмертне донорство. Закон на розгляді.

Усиновлювачі дітей тепер можуть піти в оплачувану відпустку

30 травня Верховна Рада прийняла закон щодо права на оплачувану відпустку усиновлювачів. Особам, які усиновили дитину будь-якого віку надається одноразова оплачувана відпустка тривалістю 56 календарних днів. Або 70 календарних днів при усиновленні двох і більше дітей. Якщо дитину усиновило подружжя, можна обрати кому саме надається відпустка.

Реформа середньої освіти

Депутати хочуть щоб українці навчалися 12 років. Навчатися можна буде в денних та вечірніх школах, дистанційно, екстернатно, або в домашній формі. Також хочуть ввести посаду асистента дитини з особливими освітніми потребами.
Детальні роз’яснення матимемо пізніше, адже законопроект взяли за основу та відправили на опрацювання.

Мобілізованим можуть компенсувати невикористану відпустку

Суд розглянув справу про виплату компенсації за неотриману через мобілізацію додаткову відпустку та зобов’язав виплатити гроші за 3 роки. У рішенні суду зазначено, що Закон «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» не припиняє право учасника бойових дій на отримання у рік звільнення виплати грошової компенсації за всі невикористані дні додаткової відпустки.

Збільшено покарання за вирубку та вивезення лісів

19 травня набув чинності Закон № 2708-VIII яким вдвічі посилено адміністративну відповідальність за незаконну вирубку, пошкодження та знищення лісів. Тобто штрафи можуть починатися від 5 496 грн. – до 576 000 грн.5 рекомендовано
comments icon
0 notes
148 views
bookmark icon

Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 min