У МОН затвердили нові умови вступу до вищого навчальні заклади на 2019 рік

 -  11299


У Міністерстві освіти затвердили умови вступу до вищих навчальних закладів на 2019 рік. Ці умови мають відмінності від тих, які були затверджені на 2018 рік. Про це сказав генеральний директор директорату вищої освіти і освіти для дорослих МОН Олег Шаров, повідомляє прес-служба Міністерства освіти.

“Усі новації в умовах прийому на 2019 рік є логічним продовженням тих зусиль, які ми докладаємо для вдосконалення доступу до вищої освіти і забезпечення рівних і справедливих правил для вступників та установ.

У той же час хочу підкреслити, що як і в минулому році, зараз ми внесли мінімальні зміни до Умов, залишивши без змін засадничі речі “, – сказав Олег Шаров.

Для вступу на бакалавра або магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування, братимуть сертифікат Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) за 2017, 2018 і 2019 року. Однак сертифікати з англійської, французької, німецької, іспанської мови прийматимуть за 2018 і 2019 року.

Терміни проведення творчих конкурсів зміняться. Їх проводитимуть з 1 по 10 липня. Друга можливість здати творчий конкурс триватиме з 11 по 22 липня, проте лише для тих, хто буде вчиться на контракті.

З 2019 року запрацює механізм за яким в першу чергу будуть зараховувати тих студентів, які після закінчення навчання будуть готові працювати в сільській місцевості в сфері освіти і охорони здоров’я. Для цього необхідно буде укласти договір на відпрацювання на термін не менше трьох років.

Що б надійти на спеціальності “Право”, “Публічне управління і адміністрування”, “Міжнародні відносини”, “Міжнародні економічні відносини”, “Міжнародне право”, “Фармація, промислова фармація” необхоімо мати мінімум 130 балів.

З 2019 буде розширена система пільг для учасників бойових дій. Право на них будуть мати не тільки учасники АТО / ООС, а всі, хто вступає цієї категорії.

Що стосується вступної кампанії, то реєстрації електронних кабінетів почнеться з 1 липня, а прийом заяв та документів з 10 липня. Вступна кампанія закінчується 16 липня о 18:00 для тих, хто вступає на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів. Для тих, хто вступає на основі сертифікатів, вступна кампанія закінчується 22 липня.

Кількість заяв, які можна подати, не зміниться. Для контракту обмежень немає, а для бюджету дозволяється максимум 7 заяв на 4 спеціальності.

Для тих, хто вступатиме до магістратури, розширять кількість спеціальностей, на які потрібно скласти єдиний вступний іспит з іноземної мови за технологією ЗНО. Додадуть спеціальності: “Музеєзнавство, пам’яткознавство”, “Менеджмент соціокультурної діяльності”, “Інформаційне, бібліотечне та архівна справа”, всі спеціальності галузей знань “Богослов’я”, “Соціальні та поведінкові науки”, “Управління та адміністрування”, “Інформаційні технології”, “Публічне управління і адміністрування”.

Реєстрація на єдиний вступний іспит триватиме з 13 травня по 3 червня. Сам іспит буде 2 липня, а вступне випробування – 4 липня.

За матеріалами 112.ua.

11 рекомендовано
comments icon
0 notes
299 views
bookmark icon

Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 min