Що буде з цінами на газ?

 -  248


На думку аналітиків, зростання пришвидшиться після 1 серпня – якщо вартість палива для населення і промисловості зрівняють.

Липневе підвищення вартості газу експерти пояснюють сезонними коливаннями, пов’язаними із наближенням нового опалювального сезону. Вочевидь, тенденція до помірного підвищення цін збережеться до кінця року. Але маємо і приємну новину: під час опалювального періоду 2020-2021 газ, за розрахунками, коштуватиме на 20-30% дешевше, ніж торік.

За даними аналітиків НАК “Нафтогаз України”, наприкінці червня – на початку липня вартість “блакитного палива” на головних європейських газових хабах почала зростати. Це й спричинило підвищення з 1 серпня на 7% цін енергоресурсу для вітчизняних домогосподарств. Адже динаміка європейських цін, як відомо, – один із показників, що лежить в основі формули розрахунку вартості палива для українців на умовах ПСО (покладення на компанію “Нафтогаз” спеціальних обов’язків із забезпечення населення газом за пільговою ціною). Основним індикатором вважають фактичні результати біржових торгів із 1 по 22 число розрахункового місяця на найбільшому в Європі газовому хабі ТТF. Додатковий показник – конкурентна ціна, що формується на внутрішньому ринку.

Як наголошують в НАК “Нафтогаз”, вартість палива у нас наразі зростає не такими темпами, як у Європі. “Фактором стримування” є рекордні запаси ресурсу у вітчизняних підземних газосховищах (21 мільярд кубометрів, на 42% вище торішніх показників), чого вистачить і для найсуворішої зими. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, на підготовку до опалювального сезону вже витратили 6 мільярдів гривень. Готовність житлового фонду до зими в Уряді оцінюють у 50%.

Щодо цінових прогнозів, то період найнижчої вартості “блакитного палива”, вочевидь, і справді уже позаду. “Світові ціни на газ традиційно падають у період низького попиту і ростуть напередодні опалювального сезону. І, попри коронавірус, економічну кризу та скорочення попиту, 2020 рік не став винятком із цього сезонного правила, – пояснив голова правління НАК “Нафтогаз” Андрій Коболєв. – Втім, ціна все ще рекордно низька порівняно з попередніми періодами. Ми вже зараз можемо припустити, що в другому півріччі, в розпал опалювального сезону, вартість газу буде нижче, ніж у 2019 році. За попередніми розрахунками – на 20, або й на 30%”.

2 рекомендовано
comments icon
0 notes
48 views
bookmark icon

Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 min