Чому українці читають Конституцію та чи знають свої права: дослідження

 -  8556


Соціологічна служба Центру Разумкова спільно з Фондом “Демократичні ініціативи” провели опитування українців на тему ставлення до Конституції України.

Більшість українців не знають Конституції України. 47% опитаних взагалі не читали її текст. 32% читали частково. І лише 10% читали повністю.

Для чого українці читають Конституцію?

22% читають Основний закон для того, щоб перевірити законність дій влади. 50% – щоб дізнатися про свої права. 18% – щоб дізнатися, яка в Україні діє політична система. Іншим це потрібно для роботи чи навчання.

4 роки тому люди більше цікавилися своїми правами та менше перевіряли дії влади. За дослідженням 2015 року 53% цікавилися своїми правами, а 11% перевіряли дії влади.

Чи вірять українці, що влада не порушує закон?

Опитування українців показало: 81% переконані, що посадовці органів державної влади постійно або часто порушують Конституцію України. Українці вважають, що чиновники нехтують законами і правом.

У 2019 році зросла довіра до Конституційного суду: з 10% до 22%. Однак 56% громадян все ще не довіряє Конституційному суду і зараз.

Кого українці вважають джерелом влади?

46% українців знають, що, згідно з Конституцією, джерелом влади в країні є народ. 34% помилково вважають, що це президент, 8% не змогли дати відповідь.

А от у 2015 році, людей, що вважали президента та Верхову Раду джерелом влади в Україні було менше на 5%.

Опитування проводилося в усіх регіонах України крім Криму та Донецької та Луганської областей. Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. 

8 рекомендовано
comments icon
0 notes
556 views
bookmark icon

Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

<1 min