З 1 січня набули чинності закони, які торкнуться кожного українця

 -  11566


В Україні з 1 січня вступили в силу кілька законів, про які потрібно знати кожному громадянину країни.

Валютні операції. Вступили в силу деяких положень Закону «Про валюті і валютні операції», згідно з якими можна буде здійснювати обмін валют в банкоматах і терміналах.

Національний банк надає можливість банкам і фінансовим установам проводити валютно-обмінні операції через платіжні пристрої. Після доопрацювання цими установами програмного забезпечення платіжного пристрою фізичні особи зможуть не тільки продавати, а й купувати готівку іноземної валюти з використанням цих пристроїв.

Фактичним дозволом на проведення таких операцій стало дозвіл банкам оформляти квитанції про валютно-обмінної операції не тільки в паперовій, а й в електронній формі.

Вирубка лісу. Закон №2531-VIII, яким посилено відповідальність за незаконну вирубку лісу з подальшим його експортом поза митним контролем, вступив в силу в Україні.

Законом передбачається адміністративний штраф за незаконну вирубку, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка для громадян у розмірі від 255 до 510 гривень, а для посадових осіб – від 1275 до 2550 гривень. За повторне порушення штраф збільшується вдвічі.

За контрабанду лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, а також лісоматеріалів необроблених передбачено позбавлення волі на термін від 3 до 5 років. За повторне порушення, попередню змову або великі збитки позбавлять волі на 5-10 років. За ті самі дії, вчинені організованою групою або в особливо великому розмірі, загрожує від 10 до 12 років позбавлення волі.

Колективна власність на землю. В Україні вступив в силу закон «про колективну власність на землю», який вирішує питання землекористування в масивах земель сільськогосподарського призначення та запобігання рейдерству.

Зокрема законом розширені можливості органів місцевого самоврядування, а також врегульована передача земель ліквідованих колгоспів в комунальну власність і процес завершення розпаювання до 2025 року сільгоспугідь з передачею несільськогосподарських угідь в комунальну власність.

Законом також визначено лісосмуги як земля сільськогосподарського призначення та врегульована їх передача в оренду.

Право орендувати польові дороги надано всім орендарям масивів. Крім того, документом передбачено можливість обмінюватися земельними ділянками державної та комунальної власності, які розташовані в масиві земель сільськогосподарського призначення на рівноцінні земельні ділянки приватної власності в тому ж масиві.

Податок на посилки. З 1 січня 2019 року набрав чинності закон N9260 про зміни до Податкового кодексу, згідно з якими вводиться податок для посилок з-за кордону вартістю понад 100 євро.

Податок на додану вартість (ПДВ) будуть платити одержувачі міжнародних посилок, вартість яких вище 100 євро.

При цьому до 30 липня 2019 року діятиме перехідний період: протягом цього часу податком буде обкладатися товар вартістю понад 150 євро.

Нові правила передбачають, що при ввезенні на територію України товарів вартістю понад 100 євро для одного одержувача від одного відправника на них нараховується ПДВ 20% і 10% мита з суми, що перевищує ліміт.

Повернення ліків в аптеки. Закон дає право споживачам повертати в аптеки лікарські засоби і медичні вироби неналежної якості.

У зв’язку з цим, Міністерство охорони здоров’я України роз’яснило, яким чином українці можуть повернути неналежні ліки в аптеки.

«Для цього необхідно пред’явити розрахунковий документ на їх придбання. В такому випадку споживач має право просити повернути сплачені за ліки гроші або замінити препарат на аналогічний. В такому випадку споживач має право просити повернення сплачених грошових коштів або заміни на аналогічні ліки і медичні вироби, але вже належного якостей », – йдеться в повідомленні.

У МОЗ додали, що факт неналежної якості ліків підтверджується наступними документами:

  • висновок щодо якості лікарських засобів, виданий підпорядкованої лабораторією територіального органу державної податкової служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба) і / або уповноваженою лабораторією;
  • розпорядження Держлікслужби про заборону обігу лікарського засобу.

Також в міністерстві зазначили, що на вимогу покупця аптеки повинні представити документи, які підтверджують належну якість продукції, зокрема сертифікат якості виробника.

За матеріалами sud.ua.

11 рекомендовано
comments icon
0 notes
566 views
bookmark icon

Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 min