Криза, карантин та економіка

 -  55566


Що сьогодні загрожує українській економіці, як це вплине на життя пересічних українців і які можливості може дати унікальність нової кризи.

Якщо порівнювати нинішню кризу з минулою, то варто зазначити, що тоді це була криза фінансової системи. Люди мали роботу та жили у звичному ритмі без фізичних обмежень.

Cьогодні змінюється структура виробничих ресурсів. Зачинено підприємства, розважальні центри, кінотеатри, ресторани. Загалом сектор послуг складає більше 60% загальної економіки України. 

Можливості

На початку 2000-х років Азія проходила через кризу, пов’язану з вірусами.

Як економіка Азії пережила цю кризу?Усе та усі перейшли на дистанційну роботу. 

Наприклад, найбільша у світі платформа інтернет-торгівлі Alibaba отримала свій розвиток саме на фоні необхідності створення можливості дистанційної торгівлі. На той момент була потреба у такому сервісі через віруси, і Alibaba стала відповіддю на цю потребу. 

Що буде з українською економікою далі?

Якщо ми згадаємо попередню кризу, то в Україні вона пройшла значно болісніше і падіння ВВП було значно сильнішим, ніж середній показник по світу. Так як, економіки країн, що розвиваються, є більш чутливими до всіх криз, ніж розвинені економіки.

Український бізнес у багатьох індустріях наразі не готовий перейти на онлайн-роботу. 

Імовірність того, що карантин закінчиться 24 квітня, а у травні всі вже повернуться на роботу — не 100%. За різними оцінками, потрібно до 18 місяців для того, щоб створити вакцину, яка дозволить без загрози для життя людей повернутися до соціального життя.

Вплив кризи на життя українців

Якщо це буде короткостроковий період у кілька місяців, для тих, хто не може працювати дистанційно, зараз є два варіанти. 

Перший: знаходячись вдома працівники продовжують отримувати зарплату. Але в такому випадку підприємства не отримують надходження від продажів, але витрачають гроші на зарплати. Це збитки. І, відповідно, це не протриває довго, та зарплату платити припинять.

Другий: залишаючись вдома без заробітної платні. Так як підприємства не мають можливості виплачувати в таких умовах.

Що перший, що другий варіант призведе до “ефекту доміно” в економіці. Якщо у людей немає зарплати, у них немає грошей, щоб купувати товари. Якщо товари не купують, на них немає попиту. Немає попиту – немає виробництва. Немає виробництва — звільняється робоча сила. Звільнили робочу силу — стає більше безробітних без доходів, попит продовжує падати. 

Держава

Саме від держави потрібна масова допомога громадянам.  Якщо не захистити людей, які залишаються без роботи, наслідки будуть катастрофічними та потягнуть за собою всю економіку.

55 рекомендовано
566 views
bookmark icon
<1 min