51% підприємців здатні протриматися місяць
Спілка підприємців України разом з Ukrainian Marketing Group з’ясували як пандемія вплинула на роботу малого та середнього бізнесу.
Хто проти карантину
42% власників бізнесу – проти, 30% – поки не визначилися, кожен четвертий вважає продовження обмежувальних заходів необхідним в період поширення пандемії.
48% підприємців вважають необхідним послабити обмежувальні заходи, 33% вважають, що краще розглядати індивідуальний підхід до конкретної території. Лише 1% з опитуваних чекають на повне завершення карантину.
Кому як працюється
Біля 60% власників бізнесу продовжують свою комерційну діяльність під час обмежень , ще 29% – припинили роботу. При цьому, 51% підприємств здатні протриматися лише 1 місяць, а кожен четвертий бізнес – витримати 2-3 місяці роботи в умовах карантину і не збанкрутувати.
6% підприємців повністю ліквідували бізнес, це переважно мікро- та малий бізнес. Лише 3% вказують, що їхній бізнес зможе працювати тривалий час, якщо зроблять орендні канікули, віддалений доступ для співробітників.
Падіння доходів та звільнення
Третина власників бізнесу, заявляють про падіння доходів на 90-100% з початку карантину. Це призвело до скорочення штату працівників. Власники малого та середнього бізнесу говорять про зменшення доходів на 25-50% і вже звільнили від 10 до 25% працівників. Втрати прибутків великих підприємств становлять 10-25%, там прогнозується скорочення штату на 25% до кінця обмежувальних заходів.
Підтримка бізнесу
29% власників бізнесу вважають, що влада звільнити їх від сплати подактів або знизити їх.
9% дрібних підприємців очікують зменшення розмірів орендної плати приміщень.
У половини власників бізнесу резервів залишається не більш як на місяць карантину. Такі дані породжують майбутню економічну кризу.
Спілка українських підприємців активно наголошує на звільненні від податків культурні і туристичні сфери бізнесу та наданні фінансової допомоги.