У мера Києва хочуть забрати частину повноважень

 -  5556


Депутат групи “Відродження” Валерій Писаренко зареєстрував у Верховній Раді законопроект про розділення функцій мера Києва та голови Київської адміністрації.

Раніше голову КМДА призначав мер міста. Якщо законопроект приймуть – призначатиме президент.

Мер буде представником міста і міськради, а голова адміністрації матиме виконавчу владу. Всі районні адміністрації будуть підпорядковані голові КМДА.

Автор законопроекту не бачить жодних правових перешкод, аби реалізувати закон. Хоча 2003 року Конституційний суд висловив протилежну думку.

У відповідь діючий мер Києва у своєму відеозверненні наголосив:

“Коли мер виконує декоративну функцію, а містом управляє призначена зверху людина, яку кияни не обирають, яка, відповідно, перед громадою не несе жодних зобов’язань” .

Друзі! Щодо політичних процесів, що планують запустити в столиці. Розділенням повноважень обраного киянами мера і голови КМДА столицю позбавлять місцевого самоврядування. – Коли мер виконуватиме декоративну функцію, а містом управлятиме призначена згори людина, яку кияни не обирають і яка, відповідно, перед громадою не має жодних зобов‘язань. До таких методів, нагадаю, вдавався колись Янукович.

Опубліковано Віталієм Кличком Четвер, 11 липня 2019 р.

Громадськість також прирівнює цю ідею до методів управління Януковича, президентство якого оцінюють негативно. За часів його президентства мера Києва Леоніда Черновецького відсторонили від роботи, і надали повноваження ставленику Януковича Олександру Попову.

5 рекомендовано
comments icon
0 notes
556 views
bookmark icon

Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

<1 min